czwartek, 20 stycznia

diety kopenhaska

Dieta kopenhaska, to jedna z najbardziej rygorystycznych diet, które powstały w przeciągu całej mody na odchudzanie. Ta dieta polega na spożywaniu przez 13 dni określonych posiłków, o określonych porach dnia. Oprócz faktu, że w krótkim czasie pozwoli zrzucić zbędne kilogramy, ma wiele minusów. Jest to oczywiście pogląd łakomczucha, dla którego taka dieta byłaby czystą udręką.

Podczas diety kopenhaskiej, stworzonej przez zmyślnych Szwedów można spożywać jedynie nabiał, chude mięso, owoce i warzywa. I jak już wspominaliśmy wcześniej, wszystko w określonych porcjach. Najlepiej poznać szczegóły diety. Dla przykładu, dzień 1 i 9 oferuje na śniadanie, najważniejszy posiłek dnia, jedynie kawę z łyżeczką cukru, obiad to pomidor, dwa jajka na twardo i 100 gram gotowanego szpinaku lub brokuły. Jednak aby dzień nie był aż tak straszny, dieta kopenhaska każe na kolację zjeść duży befsztyk (oczywiście przygotowywany bez tłuszczu) oraz około 150 gram sałaty z cytryną. Jak na pierwszy dzień diety, wygląda to bardzo nieprzyjemnie. Jednak nie ma sensu się załamywać, gdyż istnieje produkt, który pomoże tym mniej wytrwałym, jak i tym, którzy doznają chwilowego załamania. Slimcea, to suplement diety, który jest świetnym pomocnikiem w walce ze zbędnymi kilogramami. Zwalcza apetyt, pomaga przetrwać godziny pomiędzy jednym, a drugim posiłkiem, bez podjadania. Dodatkowo sprawi, że porcje, które oferuje nam szwedzka dieta, dadzą odchudzającemu uczucie najedzenia.

Takiej diety, znów nie możemy stosować dłużej niż 13 dni. Jest to dieta uboga w wartości odżywcze i witaminy, których organizm potrzebuje w bardzo dużej dawce. Jak najbardziej, jest ona skuteczna i przynosi zadowalające rezultaty dla osób z małą nadwagą. Nie powinny stosować jej osoby, które, aby uzyskać zadowalające efekty, musiałby być na diecie parę miesięcy. Z drugiej strony dieta kopenhaska, może być niejako początkiem drogi z odchudzaniem. Po przejściu tych 13 dni, można skupić się na diecie 1000 kalorii, która jest bardziej zróżnicowana i mniej monotonna, po czym wybierać między innymi stworzonymi dietami, tak aby odchudzanie nie stało się nudną rutyną, a jedynie kolorową i różnorodną przyjemnością.